"TORPAQLARIN DÖVLƏT EHTİYACLARI ÜÇÜN ALINMASI HAQQINDA” QANUNA DƏYİŞİKLİK EDİLƏCƏK
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev “Torpaqların dövlət ehtiyacları üçün alınması haqqında” qanuna dəyişiklik edilməsi barədə sərəncam imzalayıb. Sərəncama əsasən, Nazirlər Kabinetinə qanunların və prezidentin aktlarının “Torpaqların dövlət ehtiyacları üçün alınması haqqında” qanunda dəyişiklik edilməsi barədə” qanuna uyğunlaşdırılması ilə bağlı təkliflərini 3 ay müddətində hazırlayıb prezidentə təqdim etmək, habelə Nazirlər Kabinetinin normativ hüquqi aktlarının həmin qanuna uyğunlaşdırılmasını 3 ay müddətində təmin edib prezidentə məlumat vermək tapşırılıb.
Habelə Nazirlər Kabineti mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının normativ hüquqi aktlarının həmin qanuna uyğunlaşdırılmasını nəzarətdə saxlamalı və bunun icrası barədə 5 ay müddətində prezidentə məlumat verməlidir.
Ədliyyə Nazirliyi isə mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının normativ hüquqi aktlarının və normativ xarakterli aktların “Torpaqların dövlət ehtiyacları üçün alınması haqqında” qanunda dəyişiklik edilməsi barədə” qanuna uyğunlaşdırılmasını təmin etməlidir və bu barədə Nazirlər Kabinetinə məlumat verməlidir.

CHANGES WİLL BE MADE TO THE LAW ON “EXPROPRİATİON OF PROPERTİES FOR STATE NEEDS””
The President of Azerbaijan signed an order for making changes on the Law of “Expropriation of property for state needs”.  According to the order, The Camber of Ministers, should prepare its recommendations on coordination of Law “on making changes to the Law on Expropriation of property for state needs” with the Law of Azerbaijani Republic and present it to the President within three month, as well as the Cabinet of Ministers (CM) must provide the coordination of the new law with the regulations and normative of CM and inform the president within three month.
Moreover, the Cabinet of Ministers must take under control the coordination of normative legal acts of the bodies of central executive authority with the new law and should inform the President about its execution within five month.
In addtition, the Ministry of Justice should provide coordination of the normative legal acts and normative acts of executive authorities with the new law and must inform the Cabinet of Ministers about this.